Instrumenty etniczne 0

Instrumenty Etniczne
Muzyka w zasadzie od zarania dziejów towarzyszy człowiekowi w jego podróży przez życie i historię. Znajdowała ona fundamentalne miejsce zarówno w trakcie ważnych ceremonii, jak i w chwilach zabawy. Instrumenty muzyczne etniczne

instrumenty etniczne

czytaj całość »
PONCZO Z PERU Z WEŁNY ALPAKI 0
PONCZO Z PERU Z WEŁNY ALPAKI

Ponczo(z hiszp. Poncho) strój tradycyjny wielu regionów Ameryki Łacińskiej, składa się z prostokątnego materiału z otworem na głowę po środku. Początkowo wykonywało się go z tkanin pochodzących z warsztatów tkackich z wełny z lamy, alpaki...

czytaj całość »
PERUWIAŃSKIE AMULETY 0
PERUWIAŃSKIE AMULETY

Wśród mieszkańców Peru przedmioty przynoszące szczęście cieszą się dużą popularnością. Ajmarowie ? jedna z najważniejszych grup etnicznych zamieszkujących Andy...

czytaj całość »
Oryginalne prezenty 0
Oryginalne prezenty

Chociaż styl etniczny miał swój wielki comeback do świata mody już parę ładnych lat temu, w dalszym ciągu cieszy się on w zachodnim kręgu kulturowym sporą popularnością. Mało tego, przebojem są nie tylko etniczne ubrania, lecz także etniczne ozdoby do domu wszelkiej maści, które wprowadzają do wnętrz zdrową dozę egzotyki.

czytaj całość »
Okaryny 0
Okaryny
Peruwiańskie okaryny są wykonane ręcznie. Od czasów Inków, używane jako instrumenty na festiwale, rytuały i ceremonie. Okaryny są wykonany z gliny i ręcznie malowany starożytnymi symbolami i wzorami Inków z regionu Cuzco w Peru. Mają różne kształty, takie jak owalne, ale także zwierzęce. Okaryna była również wykorzystywana do przekazywania sygnałów dźwiękowych z gór do kanionów.

czytaj całość »
O Peru 0

Peru ( República del Perú )  jest trzecim co do wielkości krajem Ameryki Południowej. Graniczy z Ekwadorem i Kolumbia ( od północy ), z Brazylia ( od wschodu ), z Chile ( od południa ) oraz od zachodu obmywane jest przez fale Oceanu Spokojnego.


Stolica Peru jest Lima.

Ludność: W kraju tym żyje około 28 mln ludzi, z czego około 8 mln Peruwiańczyków żyje w Limie i okolicy. Ludność jest bardzo zróżnicowana - około 45% to Indianie główną grupę stanowią Keczua ( Quechua ), a  mniej liczna grupa to  Ajmarowie ( Aimara,  Aymara ). Około 37% ludności to Metysi (  osoby pochodzenia europejsko- indiańskiego ) - mestizos ,  około 15 % - biali oraz murzyni albo potomkowie imigrantów z Chin i Japonii którzy stanowią zaledwie 3% całej ludności.

Języki: Oficjalnymi językami są hiszpański i keczu ( Quechua ) - porozumiewają się nim Indianie   z grupy Keczua. Inny język który jest używany w Peru to język Ajmara używany głównie w okolicach jeziora Titicaca przez Indian z grupy Ajmara.

Waluta: nowy sol ( nuevo sol )

Strefa czasowa: GMT ? 5 ( czyli ? 7 h od naszego polskiego czasu )

 

 

Podział administracyjny Peru: 24 departamenty: Amazonas, Ancash, Apurimac, Arequipa, Ayacucho, Cajamarca, Cusco, Huancavelica, Huanuco, Ica, Junin, La Libertad, Lambayeque, Lima, Loreto, Madre de Dios, Moquegua, Pasco, Piura, Puno, San Martin, Tacna, Tumbes, Ucayali i 1 prowincja konstytucyjna: Callao.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl